Svenska Boxerklubbens Vandringspriser

För att tävla om Svenska Boxerklubbens Vandringspriser gäller följande btr medlemskap.

Hundens ägare ska vara Förbundsmedlem i SBK. Medlemskap måste finnas i Boxerklubben - antingen genom att vara Förbundsmedlem genom Boxerklubben eller vara Förbundsmedlem genom SBK/Lokalklubb och därutöver delbetala medlemskap i Boxerklubben.

Obs. Medlemskapet ska vara giltigt fr.o.m första tävlingstillfället och till årets slut för att tillgodoräkna sig poängen till Boxerklubbens Vandringspriser.

 


 

Varmt grattis till vinnarna av 2014 års vandringspriser

 

2014 års vandringspriser

Sv Boxerklubbens VP till Bästa IPO/BSL-Boxer 2014

Placering Hundens namn / Ägare  Poäng
1 CIB IPO1 IPO2 SE UCH FI UCH Korad Yara vom Okeler Forst
Ingela Nordahl, Umeå
13
2 IPO1 IPO2 IPO3 Pibox Swedish Viking
Mårten Lund, Kristinehamn
12
3 IPO1 IPO2 IPO3 Korad SE UCH Jipotimas Marziale
Jill Mellström, Solna
11
4 IPO1 IPO2 Korad Engelaiz Qanazta
Marlene Mussawir, Västra Frölunda & Anna Lindström, Jonsered
9
5 Korad LP1 Jipotimas Chaconne
Jill Mellström, Solna
7
6 IPO1 IPO2 IPO3 Korad Capone von Pellefeld
Ingela Nordahl, Umeå
6
7 IPO1 Korad Slåttmyrens Captains Choice
Therese Bergström, Umeå
6
7 IPO1 Korad LP2 SE UCH Swedbox Prince
Elin Bålefalk, Åsa
4
9 Jipotimas Ulrika Knape
Jill Mellström, Solna
3
9 IPO1 IPO2 Korad SE UCH Jipotimas Yang
Jill Mellström, Solna
3

 

Forester Johnssons Minnespris 2014

Placering Hundens namn / Ägare Poäng 
1 SE UCH Korad LP2 LP3 Shirwalks Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
22
2 SE BCH SE SPCH KORAD LP2 Engelaiz Nougat
Pernilla Sundberg, Alingsås
18
3 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
17
4 SE UCH Korad LP2 Engelaiz Penny Lane
Lise-Lotte Kihlström
15
4 Korad LP2 SE UCH Jiao-Jiao's Akacia
Brittmari Jalmberger, Eskilstuna
15
6 Korad SE UCH Engelaiz Playmate
Johanna Rapp, Växjö
13
7 Korad LP1 SE UCH Incirias Honey-Honey
Pernilla Svartling, Torna Hällestad
12
7 Lyckovinstens Cola
Helena Hansson, Örby
12
7 Korad LP1 LP2 Teamwork Vita É Magico
Sandra Börjesson & Martin Lundqvist, Tvärred
12
7 Korad LP2 SE UCH Teamwork Xplosion
Maria Nilsson, Kristinehamn
12

 

Gunnerfälts Vandringspris -  till minne av Kicki och Alf 2014

Placering Hundens namn / Ägare Poäng
1 SE BCH Korad LP2 Engelaiz Nougat
Pernilla Sundberg
 

 

Barbro Rydins Minnespris 2014

Placering Hundens namn / Ägare Poäng
1 LP1 Engelaiz Xpectation
Maria Ljung, Växjö
42
2 SE UCH Korad LP2 LP3 Shirwalks Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
33
3 CIE CIB Korad LP1 NO UCH NO V-13 NORD V-14 Honeybox Future Dream
Sofi Vilborg, Brottby
30
4 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
26
5 Impressive's Baby Bippa
Nina Persson, Landskrona
25
6 SE UCH Korad LP2 Engelaiz Penny
Lane Lise-Lotte Kilström
24
7 Korad SE UCH Engelaiz Playmate
Johanna Rapp, Växjö
22
8 Korad LP2 SE UCH Teamwork Youtiz
Annette Roos, Sävsjö
20
9 SE UCH LP2 Teamwork Xplosion
Maria Nilsson, Kristinehamn
18
10 Teamwork Zahara
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
16

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Allround Boxer 2014

Placering Hundens namn / Ägare SBK VP
1 LP1 Engelaiz Xpectation
Maria Ljung, Växjö
55
2 SE UCH Korad LP2 LP3 Shirwalk's Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
53
3 CIE CIB Korad LP1 NO UCH NO V-13 NORD V-14 Honeybox Future Dream
Sofi Vilborg, Brottby
52
4 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
40
5 Korad LP2 SE UCH Teamwork Youtiz
Annette Roos, Sävsjö
34
6 SE UCH LP2 Teamwork Xplosion
Maria Nilsson
27
7 Korad LP1 SE UCH Engelaiz Umbra
Marlene Mussawir, V Frölunda & Gerd Rosendahl, Mölndal
24
8 Korad LP1 SE UCH Queensie's Jizza
Inger Nord, Frillesås
16
8 Korad LP1 SE UCH Valsängens Zoega
Madeleine Winberg, Eskilstuna
16
10 Korad LP1 LP2 RLD F RLD N SE UCH Mysslingens Elfrida Andrée
Jenni Andersson, Österbybruk
10
10 Aglaia's Dundran
Susanne Löfström, Nora
10

 

Maj-Britts Larssons Minnespris till Bästa Lydnadsboxer 2014

Placering Hundens namn / Ägare  Poäng
1 SE UCH Korad LP2 LP3 Shirwalks Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
15
2 Korad LP1 LP2 RLD F RLD N Big Heart's Let's Do It Again
Urban Wikander, Jönköping
12
2 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
12
2 Korad LP2 Hausse Yksi
Brittmari Jalmberger, Eskilstuna & Erica Blomberg, Skutskär
12
2 LP1 LP2 Incirias Karate-Kid
Emma Kamph, Eslöv
12
2 LP2 Shirwalk's Edison
Åsa Stenman, Örebro
12
2 Korad LP2 SE UCH Teamwork Youtiz
Annette Roos, Sävsjö
12
8 Korad LP1 Jazztime von Donnerschwee
Margareta Wertsberg, Tomelilla
10
8 Jipotimas Ulrika Knape
Jill Mellström, Solna
10
10 LP2 RLD F RLD N Big Heart's Limited Edition
Towe Engdahl, Rödeby
9
10 LP2 Cutrix Calima
Ingrid Trip, Fristad
9
10 SE BCH SE SPCH KORAD LP2 Engelaiz Nougat
Pernilla Sundberg, Alingsås
9

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Avelshund 2014

Plac Hund Poäng
1 IPO1 Korad LP2 SE UCH Swedbox Prince
Elin Bålefalk, Åsa
83,5
2 IPO1 Korad SE UCH Jipotimas Yinichi
Jill Mellström, Solna
83
3 Korad LP1 LP2 LP3 SE UCH Shirwalks Carmencita
Ninni Johansson, Gyttorp
80,5
4 INT UCH Korad LP1 NORD UCH Engelaiz Foxy Angel
Marlene Mussawir, Västra Frölunda
62
5 Korad Engelaiz Torres
Anna Romlöv, Torslanda
61
6 Korad SE UCH Teamwork Simsalabim
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp
51,5
7 Korad SE UCH Engelaiz Never Ending Fire
Marlene Mussawir, Västra Frölunda
51
8 Korad LP1 Playboy v Rusticana
Harry Dahlgren, Lindome
47
9 CIB CIE FI UCH Korad LP1 LP2 NORD UCH Teamwork Savannah
Malin Andersson, Göteborg & Marlene Mussawir, Västra Frölunda
44
10 Jipotimas Ulrika Knape
Jill Mellström, Solna
41

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Avelstik 2014

Plac Hund Poäng
3 Korad LP1 LP2 LP3 SE UCH Shirwalks Carmencita
Ninni Johansson, Gyttorp
80,5

 

Sv Boxerklubbbens VP till Bästa Uppfödare 2014

Placering Kennelnamn/Ägare Poäng
1 Engelaiz
Marlene Mussawir
251,5
2 Teamwork
Maritha Östlund Holmsten & Sven-Einar Holmsten
146,5
3 Jipotima's
Jill Mellström
129
4 Hausse
Erica Blomberg
95
5 Shirwalks
Ninni Johansson
81,5
6 Valsängens
Mildred Netzel
53
7 Honeybox
Sofie & Joel Vilborg, Brottby
43
8 Swedbox
Annethe & Harry Dahlgren
41
9 Impressive's
Ingrid Anderson & Nina Persson, Landskrona
29
9 Incirias
Ann-Britt & Hans Håkansson, Löberöd
29

 

Peggie Ceders Minnespris 2014

Placering Hundens namn / Ägare Poäng
1 LP 1 Engelaiz Xpectation
Maria Ljung, Växjö
44
2 CIB CIE Korad LP 1 NO V-13 Honeybox Future Dream
Sofi Vilborg, Brottby
42
3 SE UCH Korad Teamwork Simsalabim
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp
34
4 SE UCH IPO 1 Korad Jipotimas Yinichi
Jill Mellström, Solna
26
5 Korad Bosarawis Gunvald CA
Camilla Johansson, Ransta
24
6 SE UCH DK UCH IPO 1 IPO 2 IPO 3 Korad Hausse Utah
Torbjörn Johansson, Ronneby
22
7 Kalixta van Ryckogie
Jessica Törnblom, Tierp
16
7 Korad Nefertiti av Miraculix
Thomas Lundkvist & Camilla Johansson, Ransta
16
9 KBH V-13 Impressives Baby
Bippa Nina Persson, Landskrona
15
9 Jipotimas La Bohéme
Jill Mellström, Solna
15
9 SE UCH Korad Teamwork Youtiz
Annette Roos, Sävsjö
15

 

Sv Boxerklubbens vandringspris till Bästa Avelshane 2014
               -   till minne av Ragnar Borgefors   -

Placering Hundens namn / Ägare  Poäng
1 SE UCH IPO 1 Korad Jipotimas Yinichi
Jill Mellström, Solna
61
2 BH CH SE UCH IPO1 Alex Del Colle Dell'Infinito
Hans Åhnström, Tullinge
19
3 Korad Theo du Val d'Europe
Håkan Bengtzon, Tärnsjö
18
4 Korad Engelaiz Torres
Anna Romlöv, Torslanda
15
5 Korad LP1 Playboy v Rusticana
Harry Dahlgren, Lindome
13
6 Korad Jipotimas Yinozo
Andrea Malmgren, Brottby
9
7 SE UCH IPO1 Korad LP2 Swedbox Prince
Elin Bålefalk, Åsa
6
8 SE UCH Korad LP1 Troicas Gaston
Hanna Gabrielsson, Olofstorp
5
9 INT UCH SE UCH PL CH Korad Tenzing des Courtillières
Ingrid Anderson, Landskrona
4

 

Sv Boxerklubbens Vandringspris till Bästa Veteran 2014

Placering Hundens namn / Ägare Poäng
1 SE UCH Korad Teamwork Simsalabim 
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp
25
2 SE UCH DK UCH IPO 1 IPO 2 IPO 3 Korad Hausse Utah 
Torbjörn Johansson, Ronneby
20
3 SE UCH IPO1 IPO2 Korad Jipotimas Yang 
Jill Mellström, Solna
17
4 SE UCH Korad LP2 Engelaiz Karamell 
Marlene Mussawir, Västra Frölunda
5
4 SE UCH Korad LP1 LP2 Twinbox Etna the Gladiator 
Ann Wanker, Yngsjö
5
6 NORD UCH CIB CIE PL CH DE CH Korad LP2 Bippa con Tilia 
Nina Persson, Landskrona
3
6 NORD UCH FI CH CIB CIE Korad LP1 LP2 Teamwork Savannah 
Malin Andersson, Göteborg & Marlene Mussawir, Västra Frölunda
3
8 Korad Debutants Quick Charmer 
Anita Helander, Strängnäs
1

Varmt grattis till vinnarna av 2013 års vandringspriser

Läs mer...

 


Varmt grattis till vinnarna av 2015 års vandringspriser

 

2015 års vandringspriser

Axel Jacobssons Minnespris till Bästa Junior BoxerSM

Plac Hundens namn / Ägare 
1 Engelaiz Breeze
Linda Antonsson, Nödinge
 

 

Christina och Alf Gunnerfälts VP - till minne av Kicki

Plac Hundens namn / Ägare 
1 Korad LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
 

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Allroundhund

Plac Hundens namn / ÄgarePoäng
1 Korad LP1 SE UCH Engelaiz Xpectation
Mia Ljung, Växjö
53
2 Korad LP1 SE UCH Queensies Jizza
Inger Nordh, Frillesås
30
3 LP2 Cultrix Calima
Ingrid Trip, Fristad
29
4 Korad LP1 SE UCH Jaws the Fifth Element
Madeleine Winberg, Eskilstuna
20
5 Korad LP1 Aglaias Dirty Diana
Amanda Pettersson, Söderhamn
19
6 Korad LP1 Aglaias Dundran
Susanne Löfström, Nora
15
7 Korad Dunderboxers Alfons
Sofia Dunder, Karlstad
12
8 Korad LP2 SE UCH Teamwork Xplosion
Maria Nilsson, Kristinehamn
11

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Avelshund 2015

PlacHundens namn / Ägare Poäng
1 SE UCH IPO1 Korad Jipotimas Yinichi
Jill Mellström, Solna
73
2 Korad SE UCH Hausse Vixi
Helene Nilsson, Sundsvall
53
3 Korad LP1 Playboy v Rusticana
Harry Dahlgren, Kungsbacka
51
4 Korad LP1 LP2 LP3 SE UCH Shirwalks Carmencita
Ninni Johansson, Gyttorp
49
5 CIB CIE FI UCH Korad LP1 LP 2 NORD UCH Teamwork Savannah
Malin Andersson, Göteborg & Marlene Mussawir, Västra Frölunda
49
6 Korad SE UCH Teamwork Viva la Vida Magica
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
48
7 VDH CH PL CH CIB CIE NORD UCH LP2 Korad Bippa con Tilia
Nina Persson, Landskrona
47
8 IPO1 Korad LP2 SE UCH Swedbox Prince
Elin Bålefalk, Åsa
45
9 Korad SE UCH Engelaiz Never Ending Fire
Marlene Mussawir, V Frölunda & ?
38
10 Korad Engelaiz Torres
Anna Romlöv & Marlene Mussawir
37

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa Avelstik 2015

PlacHundens namn / Ägare Poäng
1 Korad SE UCH Hausse Vixi
Helene Nilsson, Sundsvall
53

 

Sv Boxerklubbens VP Bästa uppfödare 2015

PlacKennel / ÄgarePoäng
1 Engelaiz
Marlene Mussawir, V Frölunda
219
2 Teamwork
Maritha Östlund Holmsten & Sven Einar Holmsten, Gyttorp
97,5
3 Jipotimas
Jill Mellström, Solna
96
4 Hausse
Erica Blomberg, Tommarp
88
5 Swedbox
Annethe & Harry Dahlgren, Kungsbacka
72
6 Shirwalks
Ninni Johansson, Gyttorp
49
7 Impressives
Ingrid Anderson & Nina Persson, Landskrona
48
8 Queensies
Carin Wilcken, Jonsered
40
9 Honeybox
Sofi & Joel Vilborg, Brottby
37
10 Albinssons
Pia Albinsson, Arvika
35

 

Maj-Britts Larssons Minnespris till Bästa Lydnadsboxer 2015

PlacHundens namn / ÄgarePoäng
1 Korad LP2 Shirwalks Edina
Marie Danielsson, Örebro
Snittp. 9,042
12
2 LP1 LP2 Albinssons Aktiva Emil
Ingegerd Wirén, Segmon
12
2 LP2 Cultrix Calima
Ingrid Trip, Fristad
12
2 Korad LP1 LP2 RLD A RLD F RLD M RLD N De La Pis Supersalta Sasha
Towe Melander, Nykvarn
12
5 Albinssons Avspända Alfred
Jannice Printz, Finspång
10
5 Korad LP1 SE UCH Queensies Jizza
Inger Nordh, Frillesås
10
5 Swedbox TNT
Karin Lehrman, Åmål
10
8 LP2 RLD A RLD F RLD N Big Hearts Limited Edition
Towe Engdahl, Rödeby
9
8 Korad LP1 Aglaias Dirty Diana
Amanda Pettersson, Söderhamn
8
8 Korad LP1 Jambelees Birdie
Ägaruppg. ej tillgängliga på SKK
8
8 Team Cozco Mårran
Åsa Öberg, Piteå
8
8 Korad LP1 LP2 SE UCH Troicas Gaston
Hannah Gabrielsson, Olofstorp
8

 

Barbro Rydins Minnespris 2015

PlaceringHundens namn / ÄgarePoäng
1 Korad LP1 SE UCH Engelaiz Xpectation
Mia Ljung, Växjö
42
2 Teamwork Zahara
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
39
3 SE UCH Impressives Baby Bippa
Nina Persson, Landskrona
36
4 CIB CIE Korad LP 1 NO V-13 Nord UCH Nord V-14 Honeybox Future Dream
Sofi Vilborg, Brottby
29
5 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
26
6 Korad RLD N Hausse Dryas
Katarina Engevall, Falun
18
6 Korad LP1 SE UCH Queensies Jizza
Inger Nordh, Frillesås
18
8 Korad LP2 PL3 SE UCH Shirwalks Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
17
9 Korad Heros Biscaya
Torbjörn Johansson, Ronneby
15
9 Korad Valsängens Zokrates
Ulla Henell, Eskilstuna
15

 

Sv Boxerklubbens VP till Bästa IPO/BSL Boxer 2015

PlacHundens namn / Ägare Poäng
1 IPO1 IPO2 IPO3 Korad SE UCH Jipotimas Marziale
Jill Mellström, Solna
15
2 IPO1 IPO2 Jipotimas Cinderella Man
Theresé Bergström, Umeå
9
3 IPO1 Korad LP1 Jipotimas Chaconne
Jill Mellström, Solna
8
4 IPO1 Korad Big Hearts Nephew of Hotline
Anna Persson, Solna
4
5 Korad Engelaiz Yacuzzi
Jenny Georgii, Skara
2

 

Forester Johnsson Minnespris 2015

PlacHundens namn / ÄgarePoäng
1 Korad LP1 LP2 SE UCH Engelaiz Undercover
Lisa Nolmark, Åsa
20
2 Korad LP1 LP2 Hausse Yksi
Britt-Marie Jalmberger, Eskilstuna & Erica Blomberg, Tommarp
16
3 Engelaiz Zokrates
Monica Persson, Lysekil
15
3 Korad LP2 LP3 SE UCH Shirwalks Destiny
Ninni Johansson, Gyttorp
15
5 Korad LP1 LP2 Jazztime von Donnerschwee
Margareta Wertsberg, Tomelilla
14
5 Teamwork Zahara
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
14
7 DK UCH Korad LP2 SE UCH Queensies Harrick
Elisabeth Öberg Rikkinen, Göteborg
13
8 Korad RLD N Hausse Dryas
Katarina Engevall, Falun
12
8 Hausse Folke
Helen Nilsson, Sundsvall
12
8 Korad Hausse Znäckan
Britta Karlsson, Hishult
12
8 Jipotimas Tosca
Emma Ölvstam, Örebro
12
8 Korad LP1 SE UCH Queensies Jizza
Inger Nordh, Frillesås
12
8 Korad LP1 LP2 SE UCH Teamwork Vita é Magico
Sandra Börjesson & Martin Lundqvist, Tvärred
12
8 Teamwork Viva la Vida Magica
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
12

 

Sv Boxerklubbens minnespris till Bästa Avelshane

   - till minne av Ragnar Borgefors -

PlacHundens namn / Ägare Poäng
1 IPO1 Korad SE UCH Jipotimas Yinichi
Jill Mellström, Solna
52
2 Korad Surfstone Criminal Offence
Lise Hemmestad, Gränna
21
3 Korad LP1 Playboy v Rusticana
Harry Dahlgren, Lindome
20
4 Korad LP1 LP2 SE UCH Troicas Gaston
Hanna Gabrielsson, Olofstorp
16
5 Impressive's Burt Bacharach
Nina Persson, Landskrona
12
5 Korad Swedbox Tillelit
Tommy Gråfalk, Örby
12
7 BH CH IPO1 SE UCH Alex Del Colle Dell'Infinito
Hans Åhnström, Tullinge
10
8 Korad Dunderboxer Alfons
Sofia Dunder, Karlstad
8
9 Korad LP1 SE UCH Hausse Norton
Britt-Marie Jalmberger, Eskilstuna
7
9 Korad Jipotimas Yinozo
Andrea Malmgren, Rimbo
7

 

Peggie Ceders Minnespris

PlacHundens namn / Ägare Poäng
 1 Korad LP 1 SE UCH Engelaiz Xpectation
Maria Ljung, Växjö
 38
2 SE UCH Impressives Baby Bippa
Nina Persson, Landskrona
36
3 Swedbox X-It
Harry Dahlgren, Lindome
35
4 CIB CIE Korad LP 1 NO V-13 Nord UCH Nord V-14 Honeybox Future Dream
Sofi Vilborg, Brottby
33
5 Teamwork Zahara
Maritha Östlund Holmsten, Gyttorp & Lena Selin, Ljusterö
21
6 Millneth's Just For Me
Camilla Silfverberg, Tygelsjö
18
7 Huricane con Tilia
Elisabeth Sundström, Örebro
15
8 Engelaiz Breeze
Linda Antonsson, Nödinge
14
8 Fribox Hassel
Carina Andersson, Landskrona
14
10 Jipotimas The Magic Flute
Paula Mattinen, Brottby
13

 

Svenska Boxerklubbens VP till Bästa Veteran 2015

PlacHundens namn / Ägare Poäng
 1 IPO1 IPO2 Korad SE UCH Jipotimas Yang
Jill Mellström, Solna
 21
2 Korad Engelaiz Miss Saigon
Eva Jacobson, Jonstorp
16
3 Korad SE UCH Engelaiz Playmate
Johanna Rapp, Växjö
12
4 Korad LP2 SE UCH Jiao-Jiao's Akacia
Britt-Marie Jalmberger, Eskilstuna
8
5 LP2 Cultrix Calima
Ingrid Trip, Fristad
6
6 Bol's Golden Dragon
Lars Gustafsson, Smedjebacken
5
6 Hilda Hummelbos Lille Knott
Christel Persson Pinon, Hörby
5
8 Korad RLD F RLD N De La Pis Okashi
Towe Melander, Nykvarn
3
9 CIB CIE FI UCH Korad LP1 LP 2 NORD UCH Teamwork Savannah
Malin Andersson, Göteborg & Marlene Mussawir, Västra Frölunda
2
10 Determin's Pennylane
Anette Spång, Göteborg
1

Boxerklubbens vandrings- och minnespriser 2016

PRIS VINNARE
Peggie Ceders Minnespris Engelaiz Xpectation
Forester Johnsson’s VP Engelaiz Zokrates
Maj-Britt Larsson minnespris till bästa Lydnadsboxer Okey-Dog Carrera-Gt
VP Bästa IPO/BSL-boxer Jipotimas Marziale
Sv. Boxerklubben VP till Bästa Avelshund Swedbox Prince
Sv. Boxerklubben VP till Bästa Avelstik Hausse Vixi
Sv. Boxerklubben VP till Bästa Uppfödare Engelaiz Kennel, Marlene Mussawir
Sv. Boxerklubben VP till Bästa Veteran Swedbox Octopuss
SBK VP till Bästa Allroundboxer Engelaiz Xpectation
Barbro Rydins Minnespris Engelaiz Xpectation
Ragnar Borgefors VP till Bästa Avelshane Jipotimas Yinichi
Axel Jakobssons Minnespris till bästa junior på Boxer-SM Ingen kvalificerad
Christina och Alf Gunnerfälts VP– till minne av Kicki Shirwalk’s Destiny

 


 

Varmt grattis till vinnarna av 2012 års vandringspriser

I år har det hänt något utöver det vanliga: Vinnarna av Barbro Rydins Minnespris hamnade på exakt samma poäng, så priset för 2012 delas!

 

Läs mer...

 


Copyright © 2012-2016 Svenska Boxerklubben. Alla rättigheter reserverade. Vill du använda något material från denna webbplats, ange källan!

Sunday the 16th - Klint & Klant Konsult.